Naujienos
Pirmas
El. paštas
Struktūra

Rodiklio renginiai ir Judrės parkas pristato!

2008-04-15

Kas tai?

Karinis turizmas Judrės parke, Kazlų Rūdos miškų masyvų regione, yra organizuojamas siekiant žmonėms, besidomintiems ekstremaliu sportu ir aktyviu poilsiu, suteikti galimybę išbandyti savo jėgas ekstremaliame žygyje su natūraliomis gamtos sukurtomis kliūtimis ir su minimaliai sumažinta rizika žmogaus sveikatai. Žygiai vyksta nuostabaus grožio gamtos kampelyje - Kazlų Rūdos miškuose.

Kam to reikia?

Žmonės dažnai nori pabėgti nuo kasdienybės, miesto triukšmo ar tiesiog buitinės suirutės, kuri „užmuša“ žmogaus motyvaciją tobulėti bei „atgimti“ naujai dienai ar darbui. Judrės parke organizuojamas karinis turizmas patenkina ne tik ekstremalų poreikius įveikti pelkes, upelius, šlaitus ar net improvizuotus minų laukus, bet ir vienija kolektyvą, priverčia jį dirbti ir mąstyti kaip vieną darnią šeimą. Kliūtys yra parengtos taip, kad daugumos iš jų vienam įveikti praktiškai neįmanoma (specialiai nepasirengus), o padedant komandai neįveikiamų kliūčių nėra. Bendri pavojai ir išgyventos sunkios išbandymų akimirkos padovanoja naują požiūrį į savo kolegą, bendradarbį. Kolektyvas įgyja ne tik turistinių žinių ar puikiai praleidžia laiką gamtoje, bet ir išlaiko vienybės išbandymą "kovos lauke". Sakoma, kad vienas lauke - ne karys, taip pat firmoje ar organizacijoje: vienas - ne darbuotojas. Juk kartais šiuolaikinėje verslo ir finansų rinkoje, lygiai taip pat kaip laukinėje gamtoje, be kolegos paramos išsiversti neįmanoma. Taigi pagrindinis siekis, organizuojant šį aktyvų poilsį, yra pasitikėjimo vienas kitu puoselėjimas.

Kaip tai atrodo?

Karinis turizmas nėra sovietinės atgyvenos kartojimas ar bandymas kolektyvą paversti vaikais, klaidžiojančiais po mišką. Išbandymų ruožas susideda iš daugelio kliūčių, kurias reikia įveikti panaudojant virvę, lazdą, o svarbiausia - pasitelkiant savo išmonę ir gebėjimą organizuoti kolektyvo veiklą, įveikiant gamtines ir žmonių sukurtas kliūtis. Gamtinės kliūtys prasidės lengvai pasivaikščiojus mišku ir išėjus į pelkėtą vietovę. Ją perėjus paparčių šaknimis ir kitomis gamtos dovanotomis perkėlomis, reikės persikelti per upelį - kaip tai padaryti, instruktoriai pasiūlys bent kelis būdus - ir išeiti ant skardžio. Pastarasis įveikiamas pasitelkiant į pagalbą tam skirtas priemones (virvę arba lazdas). Išėjus iš pelkių galėsite truputį atsikvėpti. Nuostabaus grožio gamta besigėrint prieinama iki patrulio bazės, kurioje pasakojama, kaip organizuojamas poilsis karinėse trumpalaikėse stovyklose. Čia taip pat lauks arbata ir kavos pertraukėlė... Bet ir čia nepatariama atsipalaiduoti ir būti per dideliems optimistams, nes po to neišvengiamai pateksite į "priešo" nelaisvę. Po šio įdomaus išbandymo dalyviai atsidurs dar viename kliūčių ruože. Einant nuostabiu miško takeliu bus galima šiek tiek ir atsipūsti iki kito siurprizo... O tai jau bus rimtas išbandymas, kadangi žygeiviai pateks į improvizuotą "minų lauką" su tikromis atotampomis ir sprogimais. Instruktoriaus konsultacinė pagalba gali praversti ne tik pereinant šį lauką, bet ir realiame gyvenime, jei kada tektų lankytis karų nualintuose kraštuose, kur tokių „siurprizų“ vis dar tenka surasti, ir pasekmės būna tragiškos. Bet tai dar ne pabaiga: visiems, sėkmingai perėjusiems minų lauką, teks paskutiniai išbandymai „šlovės take“ ir prieglobstis plauste, įveikiant paskutinę vandens kliūtį . O ten kaip miražas: šiluma, poilsis ir po tokio žygio nerealiai skanus kareiviškas maistas.

Ar tai saugu?

Kazlų Rūdos miškai yra treti pagal dydį Lietuvoje. Miškuose veisiasi nuodingiausios Lietuvoje gyvatės – angys, o kur dar uodai, erkės, laukiniai žvėrys, liūnai... Tačiau dėl to trasą įveikti tampa dar įdomiau, o realus gamtos pažinimas yra neįkainojama patirtis tiek asmeniniame, tiek kolektyvo gyvenime. Viso maršruto metu kartu eina instruktorius, kuris pataria, o esant būtinam reikalui, ir padeda įveikti kliūtis. Instruktoriai yra patyrę turizmo specialistai, turintys karinės ir sportinės patirties, gebantys kvalifikuotai suteikti pirmąją medicininę pagalbą ir greitai iškviesti už kelių kilometrų esančios ligoninės greitąją medicininę pagalbą. Visos kliūtys yra daugybę kartų praeitos pačių instruktorių, todėl pasiruoštos pagalbos priemonės visiems galimiems atvejams - nuo medicininės vaistinėlės iki priešnuodžių nuo gyvačių įkandimų. Instruktorius atsako tik už jam patikėtus ir instruktažą išklausiusius bei pasirašiusius asmenis, kurie jo lydimi eina į žygį.

Kiek žmonių gali dalyvauti?

Grupėje 10-15 žmonių (grupių skaičius neribojamas). Dėl mažesnių grupių reikia tartis individualiai.

Kaip reikia pasirengti, kokie yra reikalavimai ir koks galimas aprūpinimas parke?

Dalyviai turėtų būti ne jaunesni kaip 16 metų. Reikia būti apsirengus laisvus, patogius, judesių nevaržančius drabužius ir (pageidautina) būti apsiavus storapadžiais batais su rantytu padu bei aukštais aulais. Pageidautina, kad viršutiniai drabužiai būtų iš patvarios medžiagos. Būtina turėti galvos apdangalą (skarelę, kepurę). Reikalingos pirštinės (bepirštės arba pirštuotos). Virve, lazdomis bei kitomis būtiniausiomis žygiui priemonėmis bus aprūpinta Judrės parke.

Ar galima žygio metu fotografuoti, filmuoti?

Taip galima.

Kiek tai kainuoja?

Kainos gali skirtis, jei kolektyvas pageidauja papildomų paslaugų (pirties, žvejybos, sportinių renginių, nakvynės su palapinėmis, specialaus meniu maitinimui ir t.t.).

Su mumis galima susisiekti elektroniniu paštu: renginiai@rodiklis.lt

    Telefonu:
  • +370 687 54 421, +370 5 239 80 07 

Visos naujienos...